MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Po raz kolejny na całym świecie w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASS OCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:„Książka to przyszłość”.

Przedszkolaki ze Skibniewa również obchodziły to święto. Z tej okazji spotkały się w bibliotece, by złożyć życzenia pani Edycie – szkolnej bibliotekarce. Wręczyły przygotowane własnoręcznie laurki, a pani Edyta w podziękowaniu przeczytała im książkę „Basia i taniec”. Nie zabrakło też krótkiego wykładu na temat zasad wypożyczania książek i tego, jak o nie dbać, by jak najdłużej służyły czytelnikom.